کاربردها و مزایای جرثقیل های سقفی

جرثقیل ها در اشکال مختلفی وجود دارند و هر کدام متناسب با یک کاربرد خاص هستند.  از کوچکترین جرثقیل هایی ، که در داخل کارگاه ها استفاده می شود ، تا بلندترین جرثقیل هایی که برای ساخت ساختمان های بلند استفاده می شود. جرثقیل های کوچک برای ساخت و ساز ساختمان های بلند و مکانهای تنگ ، استفاده می شوند. جرثقیل ها معمولاً در صنعت حمل و نقل برای بارگیری بار استفاده می شوند.  اما جرثقیل ها در کارخانه های تولیدی اغلب سقفی هستند که برای کمک به بلند برای بلند کردن اجسام بسیار سنگین هستند.  جرثقیل معلق یا جرثقیل سقفی بیشتر در داخل کارخانه ها استفاده می شود زیرا آنها می توانند بارهای بسیار سنگینی را حمل کنند، در انبارهای خودکار و رایانه ای از لیفتراک استفاده می شود.

استفاده از جرثقیل های سقفی ایمنی را افزایش داده و شما قادر خواهید بود وسایل را به صورت ایمن بدون هرگونه موانع حمل کنید و از این طریق آسیب محصول را کاهش دهید.

جابجایی بارهای سنگین به صورت زمینی نه تنها زمان زیادی نیاز دارد بلکه می تواند منجر به صدمات جدی نیز شود. این دقیقاً همان جایی است که جرثقیل های سقفی یا هوایی نیازشان احساس  میشود.

جرثقیل های سقفی با داشتن قابلیت بلند کردن بار ، به صورت دستی یا از طریق کنترل های بی سیم کنترل می شوند. اگر به دنبال سرمایه گذاری در خرید این نوع جرثقیل ها برای تأسیسات خود هستید ، پس بهتر موارد استفاده و مزایای آنها را بدانید.

کاربرد جرثقیل های سقفی

جرثقیل های سقفی در بسیاری از موقعیت های صنعتی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و بلند کردن اشیاء سنگین و بزرگ را تسهیل می کند که سایر روش ها و تجهیزات دستکاری مواد قادر به انجام این کار نیستند. این جرثقیل ها در مناطق مختلفی ، از جمله زیر استفاده می شوند:

 • انبار برای انتقال اشیاء سنگین و بزرگ به مناطق خاص
 • مونتاژ برای انتقال محصولات از طریق فرآیندهای تولید
 • حمل و نقل برای بارگیری محصولات تولیدی روی راه آهن یا ریل ها
 • ذخیره سازی برای حمل بارهای سنگین به مناطق ذخیره سازی

مزایای جرثقیل های سقفی

وقتی نوبت به کار یک انبار یا یک تجارت بزرگ صنعتی می رسد ، شما نه تنها به ابزارهای باکیفیت ، بلکه به ابزارهای مناسبی نیز نیاز دارید حال با استفاده از این نوع جرثقیل ها ، می توان بهره وری را به حداکثر رسانید و سریعتر کالا و اشیاء را حمل کرد و از مزایای دیگری آن می توان موارد زیر را نام برد:

 • افزایش ایمنی

لیفتراکها خطر انباشت نادرست ، ریختن کالاها و همچنین تصادفات را دارند ، از آنجا که یک جرثقیل سقفی اشیاء را از طریق هوایی تسهیل می کنند، هیچ یک از این خطرات فوق را ندارند و قادر به بارگیری وزن های سنگین را به صورت سریعتر از لیفتراک را دارند.

 • کنترل بار

جرثقیل های سقفی ، در بیشتر مواقع از کنترل های دقیق برخوردار هستند که اشیاء را به صورت دقیق و بدون دردسر حمل کنند. این به اپراتور اجازه می دهد تا بار را دقیقاً در مکان خاص قرار دهند و خطای انسانی را به حداقل می رساند .

 • قابل نصب در هر مکان

جرثقیل های سقفی را تقریباً در هر مکانی می توان نصب کرد. همچنین ، قادر خواهید بود وسایل را با اطمینان بیشتری از هرگونه موانع حمل کنید و از این طریق آسیب محصول را کاهش دهید.

 • ارگونومی پیشرفته

از آنجا که جرثقیل های سقفی از طریق بالابرهای سنگین فشار بر روی اپراتورهای شما را برطرف می کنند بلکه کاهش خستگی کارگر و آسیب دیدگی را نیز کاهش می دهند.

 • بلند کردن آسان بارها

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، جرثقیل های سقفی از قابلیت های بالابر خوبی برخوردار هستند  و هر جرثقیل از ظرفیت بالابر مشخصی برخوردار است ، که برای جلوگیری از خطر تصادف یا خرابی از ان استفاده می شود.

 • قابل تنظیم

جرثقیل های سقفی را می توان با اضافه کردن بسیاری از لوازم جانبی زیر قلاب اش از جمله بالابرهای رول و سیم پیچ ، انبر ، بالابر ورق و بالابر پالت به راحتی سفارشی کرد.

 • هزینه های تعمیر و نگهداری کمتر – با در اختیار داشتن آخرین فن آوری ها و ارائه در انواع رده بندی های استفاده و ظرفیت ، جرثقیل های سقفی در مقایسه با سایر دستگاه های بالابر نیاز به نگهداری کمتری دارند
 • موقعیت یابی – این نوع جرتقیل ها دارای سیستم های بسیار خودکار با دقت یک هزارم از هستند
 • کاهش هزینه های کار – یک جرثقیل سقفی به تنهایی می تواند جایگزین لیفتراک های چندگانه شود و یک منطقه کاری بزرگ را تحت پوشش خود قرار دهد
 • کاهش خسارت در محصول – با حمل و نقل مستقیم و گزینه های سرعت چندگانه ایمنی محصولات را حفظ می کنند، جرثقیل های سقفی امکان افزایش ارتفاع بالاتری را نسبت به لیفتراک ها فراهم می کنند ، همچنین امکان ذخیره سازی عمودی بالاتر و استفاده کارآمد تر از فضا را فراهم می کنند

جرثقیل های سقفی در حمل و نقل و جابجایی بارهای بزرگ و سنگین در صنایع مختلفی ، از جمله زیر به کار می روند : 

 • اتومبیل
 • صنایع نوشیدنی
 • مواد شیمیایی
 • چاپ تجاری
 • ساخت و ساز
 • صنایع کاغذ
 • فولاد
 • انبارداری و توزیع

در اخر باید گفت جرثقیل های سقفی صنعتی هستند و می توانند بارهای بزرگ و سنگین را حمل کنند. این قابلیت برای صنایعی که دارای فضای استفاده نشده زیادی هستند بسیار مهم است.

جرثقیل های سقفی به ویژه در صنایع ساخت فلز و صنایع تولیدی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

جرثقیل های سقفی به فضای کمتری برای مانور کردن بارها نیاز دارند و از قابلیت های منحصر به فرد بسیاری برخوردار هستند. با این وجود اکثرا به جای انها از کامیون های باربر استفاده می شود.

به این دلیل که علیرغم کمبود استفاده از جرثقیل های سقفی در بسیاری از صنایع ، نکته دیگری که باید در نظر گرفته شود هزینه آنها است. جرثقیل های سقفی ارزان نیستند و معمولاً بین 30 تا 60 کیلو دلار قیمت خواهند داشت. فراتر از این قیمت اولیه ، جرثقیل های سقفی نیاز به سرویس مداوم در طولانی مدت دارند. اما با مراقبت و نگهداری مناسب ، آنها می توانند یک سرمایه گذاری در شرکت شما باشند .

https://appliednw.com/uses-and-benefits-of-overhead-cranes/

نوشتهٔ پیشین
انوع مختلف جرثقیل های برتر که در آثار ساختمانی به کار می روند
نوشتهٔ بعدی
اسکلت های فلزی جرثقیل

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
با ما تماس بگیرید !